Topkapı İplik ’in kardeş kuruluşu olan Teksmark Tekstil, Topkapı İplik’in ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 ve SA 8000 sertifikaları kapsamında, İplik ve Kumaş ticareti ile Konfeksiyon imalatı faaliyetlerini aynı çatı altında yürütmektedir.

Ticareti yapılacak Ham ve Boyalı İplik, Kumaş ile Konfeksiyon ürünlerinin alımı Topkapı Satış, Topkapı Laboratuar ve Teksmark Modelhane Bölümleri tarafından yapılır.

Konfeksiyon üretimleri Teksmark Tekstil’in kendi bünyesinde bulunan ortalama 50.000 adet/ay kapasiteli Modelhane bölümünde veya dış tedarikçilerde yaptırılmaktadır.

Modelhane iç üretim hattın kapasitesi Konfeksiyon olarak model zorluğuna göre değişkendir ve 1000-2000 arasında olacak şekilde değişebilmektedir. İplik, Kumaş ve Konfeksiyon ticareti için ise depolama alan sınırlaması bulunmamakla birlikte Topkapı İplik’e ait olan 500 tonlara kadar kapalı depolama alanı kullanılabilmektedir. Konfeksiyon imalatları için ortalama işlem süresi miktara bağlı olarak yukarıda verilen kapasiteye göre değişkendir. Konfeksiyon Üretiminde tüm aşamalar için toplam fire modele göre değişkendir ve %3 ile %15 arasında oranlarda olabilmektedir.

Tekstil İmalatı

Renk Kartelası

TOP

Powered by themekiller.com watchanimeonline.co